У Кокрейнівский систематичний огляд, результати якого опубліковані British Medical Journal, включили 54 дослідження на антитіла, проведені в США, Європі, Китаї та деяких азійських країнах.

Також на тему: Скільки людей мають мати імунітет, щоб зупинити поширення коронавірусу

Рівень антитіл

З'ясувалося, що через тиждень після появи перших симптомів COVID-19 тестування виявляє антитіла лише у 30% пацієнтів. Точність досліджень збільшується до 72% через два тижні й до 94% на третій тиждень.

Поки невідомо, як довго триває ріст рівня антитіл, у дослідників поки занадто мало даних про тестування через 35 днів після появи симптомів. Крім того, більшість досліджень проводилося в лікарнях, тобто серед пацієнтів з важким перебігом захворювання, тому неможливо сказати, чи можуть тести виявити нижчу концентрацію антитіл при легкій і безсимптомній формі COVID-19.

Імунні паспорти

В кінці травня Національна служба охорони здоров'я Великобританії (NHS England) виступила з пропозицією провести масштабне тестування на антитіла серед персоналу лікарень і пацієнтів і видати "імунні паспорти".

BMJ опублікував відкритий лист провідних клініцистів, які поставили під сумнів цю стратегію, оскільки наявність антитіл не гарантує імунітету. Тому масштабне тестування на антитіла має сенс проводити тільки в дослідницьких цілях.


Чим відрізняються тести на коронавірус / Інфографіка 24 каналу