Про це він розповів в інтерв'ю ТСН.ua, відповідаючи на запитання про скарги людей на те, що деякі сімейні лікарі не видають лікарняний поки немає підтвердженого ПЛР-тесту і вони, начебто, як мають ходити на роботу.

Читайте також До кінця вересня в Україні щодня реєструватимуть 3 тисячі хворих на COVID-19, – Шмигаль

Головний санітарний лікар наголосив, що не можна відправляти людину з симптомами на роботу.

Віктор Ляшко
“Про такі сигнали треба повідомляти. Ми проводили вже декілька селекторних нарад і говорили – якщо є симптоми, мобільна група в першу чергу приїхала і повинна досить швидко передати на тестування. Якщо є симптоми, то у людини є підстави для виписки лікарняного. Оскільки не можна відправляти людину з симптомами на роботу. Це вже питання відповідальності і людини, і сімейного лікаря. Лікар повинен відкривати лікарняний”.

Він також додав, що людина, яка має симптоми, повинна бути ізольована і під час того, як чекає на приїзд "швидкої", і під час того, коли чекає на результати аналізів.

Якщо у людини є симптоми, і вона чекає, вона вже повинна бути ізольована, чекає на мобільну бригаду, яка приїздить і забирає зразок, – ізоляція, забрали зразок – ізоляція,
– наголосив Ляшко.

Що треба знати про самоізоляцію в час пандемії

Самоізоляція — це, перш за все, утримання від контакту з іншими, щоб зменшити ризик інфікування, адже близький контакт віч-на-віч на відстані менше ніж два метри або тривалістю понад 15 хвилин, збільшує ризики заразитися коронавірусом.

Чому варто дотримуватись дистанції / Інфографіка 24 каналу

Яка захворюваність на COVID-19 в Україні наразі

  • В Україні наразі п'яту добу поспіль фіксують понад 2 тисячі хворих, так від учора коронавірусну хворобу виявили у 2 088 мешканців України. На жаль, за минулу добу померли від ускладнень COVID-19 48 пацієнтів. Натомість видужали – 688 хворих.
  • Всього за весь час пандемії в Україні інфікувалися 123 303 українці, з них видужали 57 802, летальних випадків — 2605.
  • В середньому до 20% хворих на коронавірусну інфекцію потребують госпіталізації.