Смерть майже 100 дітей в Індонезії змусила країну призупинити продаж усіх сиропів та рідких ліків. Заборону запровадило Міністерство охорони здоров'я.

Читайте також 6 безоплатних досліджень, які допоможуть виявити рак на ранніх стадіях

В Індонезії призупинили продаж усіх сиропів від кашлю

Це сталося лише за кілька тижнів після того, як сироп проти кашлю в Гамбії став імовірною причиною смерті майже 70 дітей.

У МОЗ Індонезії повідомили, що в деяких препаратах на основі сиропу виявили речовини, що призводять до гострої ниркової недостатності, від якої цього року померли 99 дітей.

20 жовтня влада Індонезії заявила про близько 200 випадків гострої ниркової недостатності у дітей, більшість з більшість з них у віці до п’яти років. Наразі невідомо, були ліки імпортними чи місцевого виробництва.

Міністр охорони здоровʼя Індонезії Буді Гунаді Садікін зазначив, що у сиропах, знайдених у будинках деяких пацієнтів, знайшли етиленгліколь і діетиленгліколь. Ці речовини зазвичай містяться в таких продуктах, як антифриз, фарби, пластик і косметика. У сиропах їх не має бути. Однак він не розкрив, скільки випадків стосувалися токсичних ліків.

Влада країни наразі не розголошує бренди чи типи сиропів, пов’язані з хворими дітьми, лише тимчасово заборонила продаж та виписку рецептів на всі сиропи й рідкі ліки.

ВООЗ проводить розслідування щодо препаратів індійської фармкомпанії

  • На початку жовтня Всесвітня організація охорони здоров'я застерегла від використання низки сиропів від кашлю, з якими повʼязують смерть понад 60 дітей в Гамбії.
  • Про ситуацію наприкінці липня, коли медичні органи в Гамбії виявили збільшення випадків гострого ураження нирок серед дітей віком до пʼяти років. Уряд країни призупинив використання всіх сиропів із парацетамолом і закликав людей використовувати замість них таблетки.
  • Агентство з харчових продуктів і ліків Індонезії заявило, що сиропи, які використовувалися в Гамбії, були недоступні у їхній країні.