Якщо в Індії й справді зареєстрували "Супутник-V", то вона стала 60 країною, яка схвалила російську вакцину. Застосування препарату схвалено також в Росії, Білорусі, Аргентині, Болівії, Угорщині, Словаччині та інших країнах з загальним населенням понад 3 мільярди людей.
До теми Очільника МОЗ Чехії звільнили після відмови придбати російську вакцину
До слова, раніше Російський фонд прямих інвестицій (РФПІ) звинуватив Словаччину в порушенні контракту та попросив повернути партію вакцини "Супутник-V".
Річ у тім, що вчені Словацького державного інституту контролю за лікарськими засобами провели дослідження і заявили, що вакцина "Супутник V", яку Росія продала до Євросоюзу не ідентична тій, яку схвалив авторитетний журнал The Lancet.
Натомість у РФПІ вважають, що випробування вакцини "Супутник-V" проводилися в неакредитованих в Євросоюзі лабораторії.
Ставлення ЄС до російської вакцини
- Німеччина просить ЄС все-таки зареєструвати російську вакцину від COVІD-19, яка не пройшла необхідних клінічних випробувань.
- У Франції "Супутник V" назвали інструментом пропаганди та "агресивною дипломатією".
- Західні ЗМІ повідомили про 4 смерті після вакцинації російським "Супутником-V". Згідно з документами, 3 з 4 померлих – жінки у віці 51, 69 і 74 років. У документах наголошується, що смерті були викликані проблемами з серцем, легенями й рівнем цукру в крові. Принаймні в одному випадку, як висновок смерті вказано поствакцинальне ускладнення.
- Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) почне розслідування того, суперечать клінічні випробування російської вакцини "Супутник-V" етичним і науковим стандартам.