Регулятор отримав відповідні документи
До Європейського агентства з лікарських засобів (ЕМА), яке вивчає російську вакцину для її можливої реєстрації в ЄС анонімно надіслали внутрішні документи Росспоживнагляду.
До теми Росія продала до ЄС не той "Супутник V", що схвалив науковий журнал
Що відомо про смертельні випадки
Згідно з документами, троє з чотирьох померлих – жінки у віці 51, 69 і 74 років. У документах наголошується, що смерті були викликані проблемами з серцем, легенями і рівнем цукру в крові. Принаймні в одному випадку, як висновок смерті вказано поствакцинальне ускладнення.
Справжність одного з документів Росспоживнагляду підтвердив EUobserver старший вірусолог НДІ епідеміології та мікробіології ім. Гамалії Денис Логунов.
Я запросив інформацію про цю справу і отримав відповідь. Цей випадок – не фейк,
– сказав Логунов про смерть 51-річної жінки, яка раптово померла після отримання другої дози "Супутника".
Справу наче б то розслідували. Ніякого зв'язку з вакцинацією не виявили.
Реакція Росії
Водночас у Росспоживнагляді заявили, що жодної смерті внаслідок застосування російських вакцин проти коронавірусу не зафіксовано, а "частота небажаних реакцій становить не більше 0,1%".
EUobserver пише, що 10 випадків – це вкрай мало, якщо враховувати кількість проведених щеплень. Ймовірно, річ у відсутності прозорості в Росії, а також у неякісному зборі даних, нереєстрації випадків реакцій на щеплення.
Ставлення ЄС до російської вакцини
- Німеччина просить ЄС все-таки зареєструвати російську вакцину від COVІD-19, яка не пройшла необхідних клінічних випробувань.
- У Франції "Супутник V" назвали інструментом пропаганди та "агресивною дипломатією".