Рішення про звільнення Блатни ухвалив прем'єр-міністр Чехії Андрій Бабиш. Тепер вакантне місце очільника МОЗ країни займе директор Факультетської лікарні в Празі Петро Аренбергер.

Важливо Президент Аргентини, який вакцинувався російським "Супутником", захворів на коронавірус

Зауважимо, що колишній міністр охорони здоров'я вважає рішення Бабиша політично мотивованим. І наголосив, що його совість чиста. Щодо затвердження вакцин від коронавірусу, Блатни сказав, що завжди виступав за використання тільки перевірених препаратів.

Прем'єр-міністр Чехії Андрей Бабіш заявив, що відставка Блатни не пов'язана з його позицією щодо російської вакцини, і Чехія не реєструватиме її окремо від ЄС. Головною причиною звільнення міністра він назвав "різні підходи до управління охорони здоров'я, в тому числі зайва бюрократія в міністерстві".

Позиція влади

Чинний президент Чехії Мілош Земан розкритикував роботу ексочільника МОЗ. За словами президента, Блатни не дозволив надзвичайне використання "Супутника V" у Чехії.

Той, хто робить це, шкодить Чехії й несе спільну відповідальність за людей, які помирають через брак вакцин і повільні щеплення,
– сказав президент.

Недовіра до російської вакцини "Супутник V"