Про це заявили дослідники з Канади, Бразилії та США, які визначили похибку тестів на антитіла до COVID-19. Результати опубліковані на The Bmj.

Читайте також В Україні вже 45 887 випадків COVID-19 – 889 хворих за останню добу

Так, тести на антитіла показували помилково негативні результати у 2,2%-34% випадків. Тобто кожному третьому пацієнту навряд чи дадуть підтвердження про наявність вірусу.

Хибнопозитивний результат був зафіксований рідше: похибка склала 0,3% –3,4%. Позитивні результати тесту на антитіла у більшості випадків виявлялися правильними.

Ці результати вказують на важливі недоліки в даних про серологічне тестування (аналізи крові) на COVID-19, особливо тих, які продаються як тести для надання медичної допомоги,
– йдеться у дослідженні.

В Україні ввели ІФА-тестування: його різниця від ПЛР

Головний санлікар країни Віктора Ляшка заявив, що аналіз ІФА є значно доступнішим, ніж аналіз ПЛР. Він повідомив, що українські лабораторії зможуть проводити близько мільйона імуноферментних аналізів на добу.

Аналіз ПЛР визначає наявність геному хвороби в організмі. Натомість ІФА-тест виявляє антитіла до збудника інфекції, які свідчать про те, чи хворіла людина або чи зустрічалась з дією інфекції взагалі.