Ексочільниця МОЗ Уляна Супрун розповіла, чому небезпечно курити кальян у період пандемії COVID-19. Як приклад, вона навела випадок у Німеччині, де зафіксували спалах 36 випадків інфікування, які пов’язують з курінням кальяну в барі.

Читайте також Коли хворий на коронавірус найбільш заразний, – відповідь ВООЗ

Як коронавірус передається через кальян

Одноразові мундштуки, які дають в кальянних барах, не більше, ніж омана безпеки захисту від інфекції. Адже є ще трубки й резервуари з водою, де можуть накопичуватися патогени. Навіть, якщо їх ретельно дезінфікуватимуть після кожного з гостей бару, курці кальяну шерять мікробів з усіма, з ким розкурюють його. Особливо, коли люди видихають кальянний дим у повітря.

Так, Національний інститут здоров'я в журналі Канадської медичної асоціації опублікував заяву, що куріння кальянів становить загрозу непропорційного підвищення частоти COVID-19 серед молоді.

Вони вважають кальяни ідеальним способом передачі нового вірусу.

Дим кальяну, як і куріння робить дихальні шляхи вразливими до респіраторних інфекцій та погіршує перебіг захворювання.

Інші причини не курити кальян

  • Година паління кальяну завдає шкоди організму, як 100 викурених сигарет. Адже під час куріння однієї сигарети курець вдихає 0,6 л диму, в той час як курець кальяну за один сеанс куріння кальяну вдихає 74.1 л диму.
  • Дим кальяну містить канцерогенні речовини, важкі метали, чадний газ та інші небезпечні сполуки – це нітрозаміни, поліциклічні ароматичні вуглеводні (ПАВ), формальдегід і бензол.
  • Люди, які вживають кальян протягом пів години, отримують велику дозу чадного газу, який спричиняє нестачу кисню в організмі — гіпоксію.
  • Дим кальянів містить токсичні речовини, які можуть спричинити рак легень та інші види раку, серцево-судинні та респіраторні захворювання.
  • Куріння кальяну підвищує частоту серцебиття, середній артеріальний тиск та індекс збільшення аорти.
  • Кальяни шкодять також пасивним курцям — людям, які його вдихають. Адже вони дихають не лише тютюновим димом, а й продуктами згоряння.