Коронавірус підступна хвороба, через швидкість поширення інфекції та високий показник заразності, пандемію не вдається зупинити, пише ETimes.

Цікаво Знайшли шлях проникнення збудника коронавірусу в організм людини

У людей, в організмі з'являється більше вірусу під час або близько того часу, коли у них з'являються симптоми, і це відбувається дуже рано,
– зазначила епідеміологиня ВООЗ Марія ван Керхове.

Втім, попередні дослідження німецьких дослідників свідчили, що люди з легкими симптомами можуть бути заразними до 8-9 днів, і "це може бути набагато довше для людей з важчими захворюваннями".

Доктор Майк Райан, головний експерт ВООЗ з надзвичайних ситуацій, зазначив, що новий коронавірус осідає у верхніх дихальних шляхах, що й робить передачу вірусу такою легкою.

Це означає, що ви можете відчувати себе в ресторані зовсім добре, але ви вже можете бути інфікованим, а вірус передаватися іншим,
– додали у ВООЗ.

Що треба знати про патогенність вірусу SARS-CoV-2

  • Це вірус, що викликає COVID-19, переважно передається через краплинки, що розлітаються, коли заражена людина кашляє, чхає або видихає повітря.
  • Краплини мають здатність швидко осідати на поверхнях.
  • Заразитися вірусом можна, якщо вдихнути ці краплинки поряд із хворим на COVID-19, або якщо доторкнутися до забрудненої поверхні, а потім до очей, носа чи рота.