Зрозуміло, що повноцінне здорове харчування охоплює набагато більше продуктів, але дієтологи наполегливо радять не оминати увагою 10 головних. І сміливо споживати їх щодня.

Дивіться також Не поспішайте викидати: які харчі можна зберігати найдовше

10 топових продуктів для жіночого здоров'я

  • Шпинат – ця зелень містить мінерали, вітаміни, мікро- та макроелементи, потрібні для красивої шкіри та стабільної роботи організму. Шпинат є чудовим джерелом заліза, яке допомагає поліпшити якість крові та відновити енергію. Шпинат також багатий на фолієву кислоту, а вона, як відомо, дуже потрібна жіночому організму.
  • Цвітна капуста здатна позитивно впливати на стан шкіри завдяки цінним мікроелементам, а також захищати від раку. Капуста сприяє зниженню ваги і гарному самопочуттю.
  • Помідори багаті на потужний антиоксидант лікопин. Ці смачні овочі допомагають боротися з вільними радикалами і захищають клітини від пошкодження. Помідори буквально є справжнім джерелом молодості.
  • Чорниця допоможе підтримувати здоровий колір обличчя, допоможе запобігти віковим захворюванням і є потужним антиоксидантом.
  • Сочевиця багата на клітковину і білок, а також на залізо. Вона здатна знижувати рівень холестерину та допомагає регулювати гормони. Дослідження показали, що сочевиця полегшує симптоми ПМС і менопаузи. Якщо сочевиця вам не до смаку, можна обирати чорну квасолю або нут як альтернативу.
  • Грецький йогурт містить багато білка, якого часто не вистачає в раціоні більшості людей, що особливо проявляється в зрілому віці. Дослідження підтвердили – 25% жінок від 40 років не споживають достатньої кількості білка, попри все більшу потребу в ньому.
  • Червона риба містить цінні елементи, які уповільнюють процеси старіння. Риба жирних сортів також допомагає підтримувати здоров’я серця, захищає зір і сприяє сяйву шкіри. Лосось обов’язково має бути в раціоні вагітних, бо дуже корисний для плода, що розвивається.
  • Білий чай містить найбільшу кількість антиоксидантів серед інших чаїв. Він допомагає знизити рівень холестерину, кров'яний тиск і ризик захворіти на рак, а також уповільнює процеси старіння. Білий чай найменш оброблений з усіх.
  • Журавлинний сік – чудове джерело вітаміну С і марганцю, що допомагає йому боротися з інфекціями сечовивідних шляхів, на які страждає багато жінок. Потужна бактеріальна антиадгезійна активність проявляється завдяки вмісту проантоціанідину.
  • Попкорн – на відміну від чипсів – це легкий і багатий антиоксидантами повітряний перекус. Тільки не варто додавати вершкове масло.