З епіцентру поширення коронавірусу евакуювали 48 українців та 27 іноземців, всього на борту літака перебувають 73 людини, тепер евакуйовані будуть на карантині 14 днів. Спеціальним транспортом ДСНС України у супроводі та під охороною поліції їх буде доправлено на територію медичного центру Національної гвардії України "Нові Санжари" у Полтавській області, повідомили в ДСНС.

Читайте також: Евакуація українців з Китаю: літак приземлився в Борисполі на дозаправку

Протягом 14 днів там вони перебуватимуть в обсервації із забезпеченням суворого режиму санітарного-епідеміологічного контролю та безпеки. Всі протиправні спроби перешкоджання розміщенню евакуйованих на цьому об’єкті або порушення режиму їхньої обсервації будуть припинені Нацполіцією та Нацгвардією відповідно до вимог Закону та рішення урядового штабу.

Примітно, що літак мав приземлитися у "Борисполі" о 7:56, однак інформація про його прибуття то зникала, то знов з'являлася на табло.

Тим часом, у Нових Санжарах Полтавської області люди перекрили дорогу і протестують проти того, щоб туди привезли евакуйованих з китайського Уханю українців. Там навіть почалися сутички поліції і місцевих жителів.

Актуально: У Нових Санжарах почалися сутички між поліцією і противниками евакуації українців з Китаю: відео

Що відомо про евакуацію з Китаю

  • Літак з евакуйованими українцями вилетів з Китаю ввечері 19 лютого о 00:30 20 лютого за місцевим часом. Повітряне судно здійснило технічну посадку в аеропорту Алмати для дозаправки та ротації екіпажу. Під час цього два громадянина Казахстану зійшли в місті Алмати.
  • В Україну, в аеропорт "Бориспіль" літак прибув о 9.40 ранку 20 лютого. Після дозаправки пальним літак вилетить у Харків.
  • Усіх евакуйованих, а також екіпаж літака помістять на двотижневий карантин.
  • З Уханя забирали лише здорових українців. Фактично, потрапити на літак не мали шансів навіть ті, хто підчепив звичайну простуду, позаяк на борт не пускали людей, у яких температура тіла вища ніж 37,2 градуси.
  • Перед посадкою на літак українців обстежили спершу китайські медики, потім українські фахівці. Відтак, на першому етапі медичного обстеження китайськими медиками до евакуації не допустили трьох українців та одного іноземця.
  • Жодної людини з підозрою на коронавірус не виявили.
  • Після висадки, літак повністю продезінфікують, а усі розхідні матеріали спалять.

Цікаво: "Моя хата скраю": чому українці, які виступають проти евакуації людей з Уханя, – неправі

Як проходитиме карантин

Що стосується лікарні, де перебуватимуть евакуйовані – вона буде під постійною охороною, а в самому приміщенні будуть застосовані всі необхідні заходи інфекційної безпеки: захисні костюми, спалення та знезараження відходів.

Евакуйовані зможуть покинути місце карантину через 14 днів, але лише після того, як пройдуть усі необхідні процедури та перевірки.

Після того, як карантин завершиться, а лікарі не матимуть жодних підозр чи сумнівів, українців відпустять за спеціальною процедурою. Територію лікарні, на якій громадяни перебуватимуть на карантині, теж продезінфікують опісля.

Дані про смертність від коронавірусу/Інфографіка 24 каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.