З аеропорту "Харків" пасажирів спеціальним транспортом ДСНС України у супроводі та під охороною поліції їх доправлять на територію медичного центру Національної гвардії України "Нові Санжари" у Полтавській області.

Актуально: Українців з Уханя повезуть в Нові Санжари

У ДСНС наголосили, що всі спроби перешкоджання розміщенню евакуйованих будуть припинені Нацполіцією та Нацгвардією.

З епіцентру поширення коронавірусу евакуювали 45 українців та 27 іноземців, всього на борту літака перебуває 72 людини, тепер евакуйовані будуть на карантині 14 днів.

Що відомо про евакуацію з Китаю

Літак з евакуйованими українцями вилетів з Китаю ввечері 19 лютого о 00:30 20 лютого за місцевим часом. Повітряне судно здійснило технічну посадку в аеропорту Алмати для дозаправки та ротації екіпажу. Під час цього два громадянина Казахстану зійшли в місті Алмати.

В Україну він прибув о 9.40 ранку 20 лютого. Літак дозаправили пальним в аеропорту "Бориспіль", далі пасажири полетіли до Харкова.

Усіх евакуйованих, а також екіпаж літака помістять на двотижневий карантин в медичний центр "Нові Санжари", що на Полтавщині.

З Уханя забирали лише здорових українців. Фактично, потрапити на літак не мали шансів навіть ті, хто підчепив звичайну простуду, позаяк на борт не пускали людей, у яких температура тіла вища ніж 37,2 градуси.

Перед посадкою на літак українців обстежили спершу китайські медики, потім українські фахівці. Відтак, на першому етапі медичного обстеження китайськими медиками до евакуації не допустили трьох українців та одного іноземця.

Жодної людини з підозрою на коронавірус не виявили.

Після висадки, літак повністю продезінфікують, а усі розхідні матеріали спалять.

Цікаво: "Моя хата скраю": чому українці, які виступають проти евакуації людей з Уханя, – неправі

Куди поселять евакуйованих

Близько 10 ранку 20 лютого ДСНС повідомили, що евакуйованих з Китаю поселять на території медичного центру Національної гвардії України "Нові Санжари", на Полтавщині.

Лікарня, де перебуватимуть евакуйовані, буде під постійною охороною, а в самому приміщенні будуть застосовані всі необхідні заходи інфекційної безпеки: захисні костюми, спалення та знезараження відходів.

Евакуйовані зможуть покинути місце карантину через 14 днів, але лише після того, як пройдуть усі необхідні процедури та перевірки.

За кілька днів до відправлення літака в Китай з'явилася інформація про протести людей, які переконані, що евакуйованих з Китаю українців поселять біля їхніх міст. Наприклад, в Тернопільській області місцеві жителі почали будувати барикади, щоб не пустити автобуси з цими людьми. У Нових Санжарах Полтавської області люди перекрили дорогу.

Дані про коронавірус/Інфографіка 24 каналу

Дивіться відео: літак з українцями та іноземцями сів у Харкові

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.