У Нових Санжарах почалися сутички поліції і місцевих жителів, які протестують проти прибуття евакуйованих з китайського Уханя. Нове відео з'явилося у соціальній мережі фейсбук.

Головне про подію: Ситуація у Нових Санжарах: усе, що відомо

У соцмережах люди ще з вечора почали закликати збиратися і блокувати виїзди. Зокрема, власників автомобілів закликають збиратися біля військового санаторію Нацгвардії у Нових Санжарах.

Інформація про те, що туди буцімто мають привезти евакуйованих з Китаю українців, напередодні поширилася у соціальних мережах та ЗМІ. Пізніше інформацію, що саме туди повезуть евакуйованих, підтвердив Президент України Володимир Зеленський.

Блокування в'їздів до Нових Санжар: дивіться відео

До в'їзду у Нові Санжари пригнали бронеавтомобілі: дивіться відео

Пізніше місцеві власними автівками, вантажівками і навіть транспортом перекрили дорогу так, щоб не можна було проїхати.

У Нових Санжарах вантажівками і тракторами перекрили дорогу: відео

Станом на ранок 20 лютого людей зібралося ще більше. Між протестувальниками та правоохоронцями вже виникли невеликі сутички. Останні почали розштовхувати автівки, якими місцеві заблокували дорогу.

Правоохоронці розштовхують автівки, якими місцеві блокують дорогу:

Колона силовиків входить у Нові Санжари: дивіться відео

Сутички місцевих і силовиків у Нових Санжарах: дивіться відео

У поліції також розповіли, що під час проведення акції протестувальники заблокували дорогу. Коли правоохоронці намагалися її розблокувати, дехто з протестувальників чинив опір.

Щоб припинити правопорушення правоохоронці провели бесіди з найбільш агресивно налаштованими протестувальниками. Голова Нацполіції Полтавщини Іван Вигівський закликав учасників акції не порушувати закон.

Евакуація українців з Уханя: коротко

Літак з евакуйованими українцями вилетів з Китаю ввечері 19 лютого. В Україну він прибув зранку 20 лютого. Після цього усіх евакуйованих, а також екіпаж літака помістять на двотижневий карантин.

Цікаво: Евакуація українців з Китаю: що наразі відомо

З Уханя забирали лише здорових українців. Фактично, потрапити на літак не мали шансів навіть ті, хто підчепив звичайну простуду, позаяк на борт не пускали людей, у яких температура тіла вища ніж 37,2 градуси.

Що стосується лікарні, де перебуватимуть евакуйовані – вона буде під постійною охороною, а в самому приміщенні будуть застосовані всі необхідні заходи інфекційної безпеки: захисні костюми, спалення та знезараження відходів.

Евакуйовані зможуть покинути місце карантину через 14 днів, але лише після того, як пройдуть усі необхідні процедури та перевірки.

Нові Санжари Полтавської області: дивіться карту

Нові Санжари, блокування, військові
Біля Нових Санжар стоять автобуси з військовими