Про це повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург. За її словами одній дитині ще не виповнилось двох років, а інша – немовля, що народилося 14 днів тому.
Читайте також: Антибіотики за рецептом: у МОЗ спростували основні міфи
Нині в столичних лікарнях з підтвердженим діагнозом COVID-19 перебуває 78 осіб, із яких 5 дітей, а з підозрою на захворювання – 29 осіб, із яких 22 дитини.
Діти частіше хворіють на важкі форми коронавірусу
Валентина Гінзбург зазначила, що зараз відбувається ріст кількості випадків тяжких форм захворювання на коронавірус серед дітей.
Якщо перші 4 місяці 2022 року дітей на стаціонарному лікуванні перебували одиниці дітей з COVID-19, а до реанімації діти не потрапляли взагалі, то в липні лікарі відділення інтенсивної терапії виборювали у хвороби двох малюків і зараз рятують ще двох. Це однозначно свідчить про те, що COVID у своєму найважчому перебігу повертається,
– зазначила Гінзбург.
Профілактика коронавірусу у дітей
Вона наголосила, що заразитися коронавірусом можна будь-де. Тому, коли йдеться про дітей, які за віком ще не можуть бути щеплені, основна задача батьків – суворо дотримуватися правил епідемічної безпеки.
Це означає без потреби уникати великих скупчень людей, батьки також можуть вимагати в інших одягати маски в присутності їхніх дітей. Також батькам потрібно захистити дітям обличчя, зокрема, якщо дозволяє вік – вдягати маску.
Також потрібно слідкувати за гігієною своїх рук та не давати дитині братися за поверхні у громадських місцях, транспорті. Також потрібно обробляти руки собі та дитині безпечними антисептиками.
У КМДА радять вакцинувати дітей, якщо дозволяє вік – це допоможе запобігти захворюванню і уникнути тяжкого перебігу хвороби.