Опитування, яке провели дослідники з Університету Південної Кароліни, охопило понад 330 тисяч людей з 67 країн. Результати роботи опубліковані у журналі Proceedings of the Royal Society B.

До теми Чим відрізняється жіночий алкоголізм від чоловічого

Чоловіки та жінки відповідали на питання, як вони ставляться до різних моральних понять, таких як: турбота, справедливість, моральна чистота, авторитет і послух. Учасники та учасниці повинні були вирішити низку моральних дилем. До прикладу, що важливіше – приділити увагу другу або ж незнайомцю, який морально страждає.

Порівнявши відповіді чоловіків і жінок з різних країн, вчені поставили державам певну оцінку, яка показує різницю гендерних відмінностей.

Мінімальна різниця позначена темно-фіолетовим, ледь не синім кольором, а максимальна – жовтим:

Різниця моральних суджень за статтю в різних країнах / Фото Proceedings of the Royal Society B

Дослідження виявили певну статеву різницю до ставлення таких понять, як турбота, справедливість і моральна чистота. Так, за пріоритетністю жінки переважно ставили перераховані принципи вище, ніж чоловіки.

Що цікаво – стосовно визначення термінів, пов'язаних з підпорядкуванням авторитету, різниці між статями не спостерігалося.

Разом з тим, автори роботи застерігають читачів від узагальнень. Адже різні люди можуть поводити себе не так, як від них очікують. Наприклад, під час дослідження деякі чоловіки виявились більш дбайливими за окремих жінок.