Глобальне дослідження охопило 145 862 учасників середнього віку з 21 країни й виявило 20% збільшення серцево-судинних захворювань і смертності у людей з чотирма або більше симптомами депресії.

Також на тему: Через коронавірус на світ чекає сплеск самогубств

Ризик був у два рази вищим в міських районах, де до 2050 року буде жити велика частина населення планети, і більш ніж у два рази серед чоловіків.

Результати є своєчасними, оскільки експерти очікують збільшення числа людей, що мають справу з проблемами психічного здоров'я в результаті пандемії коронавірусу COVID-19.

Депресія викликає серцево-судинні захворювання
Депресія викликає серцево-судинні захворювання / unsplash

Депресію недооцінюють

Дані свідчать про те, що симптоми депресії слід розглядати так само, як і традиційні фактори ризику (куріння, високий артеріальний тиск і високий рівень холестерину) при профілактиці серцево-судинних захворювань і ранньої смерті.

Результати дослідження надають підтверджують політику Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) по інтеграції лікування і профілактики психічних розладів в первинну допомогу.

У дослідженні зробили висновок про необхідність глибокого розуміння ризиків фізичного здоров'я, пов'язаних з депресією. Вчені припускають, що комплексний підхід до боротьби з неінфекційними захворюваннями й психічними розладами повинен стати глобальним пріоритетом.