Все більша кількість досліджень показують негативний вплив COVID-19 на психічне здоров'я жителів різних країн світу, пише CTV News.

Також на тему: Чому люди закінчують життя самогубством та як зрозуміти, що близька людина на межі суїциду

Особливо прикро епідемію сприймають люди з вже наявними психічними порушеннями, включаючи депресію і тривожні розлади. Постійні страхи збільшують рівень психозів і маніакальних розладів.

Нове дослідження вчених Університету Торонто передбачає, що економічні наслідки у зв'язку з масовим безробіттям можуть привести до зростання числа самогубств у Канаді до кінця 2021 року на 2 114 осіб.

Експерти підкреслюють, що вже спостерігають найвищі показники безробіття в країні з початку 1980-х. Масштабна програма зі створення робочих місць в Канаді, яка тривала останні 15 років, фактично похована хвилею звільнень.

Стрес через коронавірус і безробіття збільшує кількість самогубств
Стрес через коронавірус і безробіття збільшує кількість самогубств \ Фото unsplash

Безробіття і невпевненість в завтрашньому дні будуть основними драйверами самогубств серед громадян цієї країни й багатьох інших держав. В Україні ситуація ще гірша, тому цифри можуть бути значно вищими.

Станом на 1 червня в Україні офіційно зареєстрували понад 510 тисяч безробітних за даними Держслужби. З початку карантину кількість офіційно безробітних в Україні подвоїлася.

Дослідники спрогнозували, що на кожне збільшення показників безробіття на 1% додаткова смертність серед людей молодше 65 років від суїциду також буде рости на 1%.

Як зменшити рівень суїциду

Це негативна тенденція, яку можна переламати, якщо полегшити доступ громадян до психотерапії. Необхідно збільшити кількість психологів, які допоможуть розбиратися з найсильнішим стресом, що навалилися на людей.

При цьому справжні цифри суїцидів можуть бути значно вищі за офіційні, оскільки деякі сім'ї спеціально не оголошують причин смерті своїх родичів