Про це заявили розробники вакцини Pfizer/BioNTech Угур Шахін та Езлем Тюречі. Щодня біоінженери набувають щоразу більше інформації про поведінку вірусу і його мутації.

До теми Ізраїль хоче закупити експериментальні таблетки Pfizer від COVID-19

Розробники вакцини заявили, що вже зібрали достатньо даних щодо південноафриканського варіанту. Водночас активно продовжується дослідження штаму Дельта.

Шахін та Тюречі запевняють, що технології Pfizer дозволяють швидко адаптувати розроблений ними препарат для щеплення під новий варіант COVID-19. Крім того, вони вважають, що, ймовірно, кожні 2 роки потрібно буде змінювати вакцину.

Водночас ще за кілька років щепитися від COVID-19 повинні будуть лише окремі групи населення. У інших вже буде імунітет.

COVID-19 у світі: останні новини

  • Головні американські медичні органи затвердили використання вакцини Pfizer для щеплення дітей. І хоча батьки не особливо поспішають, саме це рішення може змінити хід пандемії.
  • Водночас поки Україна та світ оговтуються від нових хвиль варіанту коронавірусу Дельта, виробники вакцин, медики та інші дослідники не розслабляються. Усі вони готуються до того, що може бути далі.
  • Крім того, науковці Оксфордського університету виявили ген, який удвічі збільшує ризик тяжкого перебігу коронавірусу у пацієнтів. Він перешкоджає клітинам дихальних шляхів і легенів правильно реагувати на вірус.