Про це в ексклюзивному коментарі Здоров'ю 24 розповів лікар-уролог Медичного центру "Медікавер" Ігор Чернюх.
Читайте також: Все про молочницю: симптоми, причини, профілактика та лікування
Найчастіше від цього захворювання страждають жінки репродуктивного віку. Це зумовлено анатомічними особливостями жіночого організму, в яких сечівник є коротшим і ширшим, ніж у чоловіків, відповідно, інфекції легше потрапляють до сечового міхура. Особливо небезпечною є рефлекторна затримка сечовипускання, що виникає після пологів.
Зазвичай причиною виникнення циститу є бактерії, що потрапили в сечовий міхур через сечовидільний канал. Наприклад, Escherichia coli (кишкова паличка), яка в нормі мешкає в прямій кишці. Але є й інші бактерії та захворювання, які можуть стати причиною циститу.
Зазвичай цистит викликають бактерії
Існує міф , що цистит – це хвороба холодної пори року. Це неправда. Він може виникати і влітку. Наприклад, після перенесених респіраторних інфекцій, запалення сечовипускального каналу після статевого акту, внаслідок алергії до вагінальних дезодорантів, парфумованого мила і навіть кольорового туалетного паперу.
Гострий цистит має у жінок тенденцію рецидивувати (повертатись) та давати ускладнення у вигляді висхідного пієлонефриту (запалення порожнистої системи нирок).
Також захворювання з’являється при частій зміні статевих партнерів.
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.