Про це пише психолог Джуліана Брейнс у WOMO.

Читайте також: Як виявити залежність від психолога

Американські вчені провели дослідження з метою з'ясувати, як щоденний досвід самосприйняття впливає на настрій. Вони видали групі студенток коледжу кишенькові комп'ютери з опитуваннями.

Експеримент показав що ті, хто високо оцінювали свою зовнішність і базували на ній свою самооцінку, отримали приплив енергії, тому що відчували себе ще більш привабливими в ті моменти, коли займалися самосприйняттям.

Чим небезпечне самосприйняття
Чим небезпечне самосприйняття

Але ті учасниці, які не були задоволені собою, перебували в пригніченому стані, тому що в такі моменти відчували себе відразливими.

Прийняття себе може відволікати від важливих справ. До прикладу, під час наукової конференції, ваша мета – познайомитися з цікавими людьми, дізнатися щось нове. Натомість ви думаєте, чи звертають чоловіки увагу на ваш інтелект чи на плаття/туфлі/макіяж.

У більш романтичних стосунках самоприйняття не дозволить дізнатися про іншу людину.

Психолог зазначає, що при неправильному розумінні краси самоприйняття буде ставати тягарем для людини. Все тому, що після 20 років краса починає в’янути.

Чому не варто оцінювати себе через зовнішність
Чому не варто оцінювати себе через зовнішність

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.