Про це пише психолог і гешталь-терапевт Марія Долгих на особистому блозі.

Читайте також: Чому не варто мститися зрадою за образу

Щоб виявити залежність, потрібно звернути увагу на те, як будується контакт між вами та терапевтом.

Якщо психолог вас хвалить, дає вам тонни визнання та прийняття і вам з ним добре, як з мамою, то це є ознаками нездорових стосунків. Психолог формує залежні стосунки.

Коли психолог формує залежні стосунки
Коли психолог формує залежні стосунки

У таком випадку вам не доводиться працювати, напружуватися. Завдання, які дає психолог, не викликають жодного дискомфорту, а навпаки – під час їх виконання ви відчуваєте дитячий азарт, натхнення, цінність. Особливо приємний цей підхід людям з травмами відкидання.

Проте такий підхід сформує у людини з поганими межами нездорову прихильність, тобто залежність. Після цього така людина потребуватиме додаткової терапії.

Особливої користі такі відносини не приносять.

Ознакою здорових стосунків між психологом та пацієнтом є правильні межі. Тобто тоді, коли терапевт пропонує вам брати відповідальність за власні дії, коли допомагає помічати другу сторону медалі, відновлювати баланс, повертатися в позицію дорослого.

Психолог дає не лише приємні завдання, але вони допоможуть налагодити зв'язок з реальним станом речей у житті.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі ​Здоров'я.