Але, крім цього, населення неправильно сприйняло поступове зменшення карантинних заходів, які відбувалися протягом останніх місяців. Українці відчули, що обмеження вже повністю скасовані, і можна жити тим життям, яке було до березня 2020 року. Про це головна інфекціоністка Вінницької області розповіла в програмі "Після всього" на 24 каналі.
Читайте також ВООЗ заявила про погіршення ситуації з коронавірусом
Вона відзначила, що у приміщеннях торгових центрів чи різних супермаркетів люди не дотримуються як соціальної дистанції, так і маскового режиму.
Також вона зауважила, що зараз побільшало хворих з так званої групи ризику. Тобто, це люди, віком від 65 років, які є найбільш важкими пацієнтами.
Вона повідомила, що, за офіційною статистикою в Україні зараз 304 людей, які хворі на коронавірус і перебувають в тяжкому чи в термінальному стані. "На жаль, ми будемо мати збільшення кількості не тільки захворілих, але й пацієнтів, яким не надали допомоги", – наголосила Лариса Мороз.
Лікарка-інфекціоністка пояснила, що 304 випадки офіційно зареєстрованих важких хворих – це найвищий показник за останні місяці. Адже до цього їх було 250 – 270 осіб.
На жаль, ми зараз виходимо на стабільно високі цифри. Завжди закликала, що ми повинні привчитися жити в нових умовах. І масковий режим, і соціальна дистанція будуть з нами ще кілька місяців,
– прокоментувала вона.
Лариса Мороз сподівається, що тепла погода і ультрафіолет будуть трохи пригнічувати реплікацію вірусу. Але приклад деяких країн Південної Америки, африканських держав чи Ізраїлю показує, що цей вірус 100% не залежить від того, яка буде температура і ультрафіолет.
Лікарка-інфекціоністка закликає дотримуватися двох правил:
- масковий режим, особливо у закритих приміщеннях;
- соціальна дистанція.
Про коронавірус у дитячих садках
За словами головної інфекціоністки Вінницької області, у всіх дитячих дошкільних закладах, які відкрилися після карантину, повинні були вжиті певні санітарно-гігієнічні заходи, а також мали проводитися перевірки.
"Спалах COVID-19 у дитсадку в Броварах показав, що дитяче населення хворіє у легкій формі, майже безсимптомній. В Україні майже немає тяжких випадків", – пояснила Лариса Мороз.
Що відомо про коронавірус у дитячому садку в БроварахУ дитсадку "Калинка" на Київщині COVID-19 виявили у 9 дітей та 3 дорослих. Наразі кількох вихованців садочка госпіталізували, решта перебувають вдома під наглядом батьків.
Відомо, що першою захворіла вихователька дитсадка. Відтак, на коронавірус вирішили протестувати всіх дітей, з якими контактувала жінка, та інших працівників закладу. Дитсадок наразі закритий на карантин.
Лікарка-інфекціоністка зазначила, що в дитячих садочках повинно постійно бути лабораторне обстеження вихователів та того персоналу, які працюють з дітьми. Воно повинно бути кожні 5 днів, і таким чином вдасться уникнути подібних спалахів.
На мою думку, можливо, навіть і батькам, які водять дітей у садок, мають проводити ПЛР-тестування, щоб ми знали, що вони не мають цього вірусу,
– припустила Лариса Мороз.
За її словами, це сприятиме тому, що батьки не зможуть заразити своїх дітей, у яких хвороба може протікати безсимптомно.
Довідка. Станом на ранок 8 червня в Україні зареєстровано 27 462 хворих на COVID-19. Загалом померли 797 пацієнтів, одужали – 12 195 людей.