У дослідження, яке опублікували в Journal of Sex Research, були включені 157 гетеросексуальних чоловіків, 177 гетеросексуальних жінок і 106 гомосексуальних чоловіків у віці 18-25 років.

Також на тему: Чому оральний секс має бути захищений: 6 інфекційних причин

Їм було запропоновано сценарій, що описує зустріч з можливим новим статевим партнером, і було запропоновано описати свої ймовірні плани дій, включаючи бажання довгострокових відносин.

Результат показав, що учасники трьох груп мають різні стратегії при обговоренні з партнером питання використання презерватива.

Хто найбільше схильний до ризикованої сексуальної поведінки

  1. Гетеросексуальні чоловіки частіше вибирали пасивні стратегії (пускати справу на самоплив, без обговорення), вони більш схильні до сексу без презерватива в запропонованій ситуації.
  2. Гетеросексуальні жінки частіше дотримуються асертивної тактики, що включає пряме обговорення питання і відмова від сексу в разі, якщо думка партнера про використання презерватива їх не влаштовує.
  3. Гомосексуальні чоловіки частіше обговорюють це питання з партнером, ніж гетеросексуальні, і намагаються не вступати в конфронтацію.

Знахідки вчених допомагають пояснити деякі мотиви та судження, що впливають на ризиковану поведінку. Наприклад, дослідження показує, що гетеросексуальні жінки більше готові на ризик сексу без презерватива, якщо у них вище бажання до тривалих стосунків і якщо вони розглядають партнера придатним до них.