Після 40 років зір людини поступово погіршується, знижується і чутливість сітківки та сприйняття кольорів. Науковці з Університетського коледжу Лондона вирішили немов перезавантажити "зістарені" клітини за допомогою спалахів довгохвильового світла. Адже частково процес старіння клітин обумовлений зниженням функцій мітохондрій, щільність яких дуже висока у фоторецепторах сітківки.

До теми Знайшли нову користь алкоголю

Попередні експерименти науковців продемонстрували, що глибоке червоне світло довжиною хвилі 670 нм покращує функцію фоторецепторів сітківки тварин і комах.

Мітохондрії мають специфічні характеристики поглинання світла, що впливають на їхні функції. Діапазон від 650 нм до 100 нм їх покращує, збільшуючи вироблення необхідної енергії,
– заявив автор дослідження Глен Джеффрі.

Користь червоного кольору
Після 40 років корисно дивитися на червоний колір / Фото: Unsplash

Вчені провели експеримент на людях – результати були неочікуваними

У експерименті взяли участь 24 чоловіків і жінок віком від 28 до 72 років без діагностованих захворювань очей. Спершу чутливість рецепторів сітківки добровольців оцінили, після чого дали їм завдання дивитися на темно-червоний промінь світла 670 нм світлодіодного ліхтарика три хвилини в день впродовж двох тижнів.

Цікаво, що у людей після 40 років здатність розпізнавати кольори покращилася на 20%. Особливі покращення були помітні у синій частині спектра, який дуже уразливий у міру старіння. На молодших учасників експеримент жодним чином не вплинув на функції клітин сітківки.

Короткочасний вплив світлових хвиль, що поглинаються мітохондріями, заповнюють енергію в клітинах сітківки подібно перезарядження батареї. Це проста і безпечна технологія може бути доступна для профілактики функції зору серед широкого кола людей,
– додав Джеффрі.