Сомнамбулізм чи лунатизм – стан, який лікарі наближують до хворобливого. Він характеризується рухами тіла уві сні. З цією дивною хворобою мають справу близько 2% населення Землі, передає "Країна здоров'я".
Читайте також: Як покращити сон: 5 простих правил
В середньовіччі таких людей вважали одержимими, тож "лунатик" у перекладі з латинської означає "божевільний".
Зі слів вчених, сомнабулізм з'являється через проблеми зі сном, а саме – через повільну фазу, яка ділиться на: засинання, легкий сон і глибокий повільний.
Приблизно через півтори години після старту повільної фази лунатики починають активізуватися. Зазвичай, ходіння під час сну трапляється один раз за ніч у період з 0 до 2 години.
Втім, розбудити людину в цей час дуже складно, тому краще спокійно підійти і, розмовляючи з нею, довести її назад до ліжка. Якщо ж зненацька збудити, то наслідки можуть бути непередбачуваними.
До групи ризику входить діти у віці від 4 до 14 років, тому що їхній мозок розвивається, а так звані заспокійливі нейрони перебувають у стадії формування, тому організм не завжди може контролювати м'язову активність у нічний час.
Згідно з даними статистики, якщо двоє батьків не страждають на лунатизм, ймовірність виникнення сомнабулізму у їхньої дитини становить 22,5%. Якщо хтось із батьків страждає на цей стан має – ймовірність зростає до 47%.
Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.