Вони наголошують, що дані трекерів сну є неточними, оскільки вони вимірюють обмежену кількість показників і за сумнівними критеріями, пише HuffPost.

Читайте також: Як швидко заснути та добре виспатися

Наприклад, гаджет відстежує сон через ваші рухи – їх кількість уві сні набагато менша. Але люди, які страждають від безсоння, можуть просто лежати нерухомо. Але через майже відсутність рухів трекер може "зчитати" таку поведінку як сон. Так само з людьми, які роблять багато рухів під час сну, – їхній стан пристрій може прийняти за активний.

Коли людина використовує комерційно доступний трекер, вона має розуміти, що це дуже обмежений інструмент, який в кращому разі може розповісти вам лиш про тривалість сну,
– зазначив головний лікар компанії здоров'я сну FusionHealth Джеффрі Дурмер.

Йдеться про те, що стадії сну найкраще відстежувати через активність мозкових хвиль, рухи очей, модель дихання і рівень кисню в крові. Трекери на це не здатні. А тривалість сну не говорить про його якість.

"Моя порада людям – довіряти своєму тілу більше, ніж пристрою. Зверніть увагу на те, що допомагає вам краще спати, і на те, як ви себе почуваєте", – сказав сомнолог і автор методу "легкого засинання" Річард Шейн.

Разом з тим, корисні функції трекери сну таки мають. Він може допомогти з'ясувати закономірності вашого сну, скорегувати певні звички (лягати спати раніше або пізніше).

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.