Майже у 100% випадків ячмінь виникає через єдиний мікроб – золотистий стафілокок, пише дитячий лікар Євген Комаровський.

Читайте також: Чи можна охолоджувати дитину, у якої висока температура

Лікар Євген Комаровський
“Тому якщо у дитини часті фурункули і ячмені, які спричинені золотистим стафілококом, то здавати мазки і робити аналізи не потрібно.”

За словами медика, золотистий стафілокок – це звичайний мешканець шкіри людини. Просто при збоях в роботі місцевого імунітету він стає небезпечним для організму.

Майже у 100% випадків ячмінь виникає через золотистий стафілокок
Майже у 100% випадків ячмінь виникає через золотистий стафілокок

Щодо лікування, то побороти часті ячмені у дитини антибактеріальними мазями неможливо.

Лікар Євген Комаровський
“Потрібно приймати антибактеріальні препарати всередину. Лікарі в курсі, які ліки добре діють саме на стафілокок. Принциповий момент полягає в тому, що при лікуванні саме шкірних інфекцій не вдається обійтися 5-7 днями прийому антибіотика, а тому зазвичай препарат потрібно приймати два тижні”.

Крім стафілокока причиною частої появи ячменів або фурункулів є порушення роботи потових залоз. Тому подумайте – чи не надто спекотно у вашому домі, чи не потіє дитина через надлишковий одяг. Проаналізуйте ще, чим ви перете речі, миєтеся, з чим контактує шкіра сина.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.