Дитячий лікар Євген Комаровський пояснює, що суть цих методів полягає у тому, щоб застосувати холодну воду до дитини. Тобто, обтирати тіло дитини холодною водою, загортати в мокрі простирадла, обкладати холодними грілками, ставити холодні клізми.
Читайте також: Наскільки безпечні для дитини рентгенівські промені: відповідь лікаря
Медик звертає увагу на те, що при контакті шкіри з холодним відбувається спазм судин шкіри. Наслідком цього є втрата тепла з поверхні тіла. Температура шкіри знижується, а от внутрішніх органів збільшується. Такий стан є небезпечним.
Лікар акцентує увагу на домашніх умовах і самолікуванні. Все тому, що фізичні методи охолодження насправді можуть застосовуватися, але тільки тоді, коли попередньо використовуються препарати, що зменшують спазм судин шкіри, або коли є можливість для невідкладного введення таких препаратів. Тому такі методи допустимі лише у присутності лікаря або у лікарні.
Чи можна охолоджувати дитину, у якої висока температура
За словами лікаря, вода має теплопровідність більш високу, ніж повітря, тому контакт шкіри з водою різко посилює тепловіддачу за умови, що вода не буде сприяти виникненню спазму судин шкіри.
Будь-які ванни та розтирання можливі лише тоді, коли їх добре сприймає дитина. Якщо спроба роздягнути, розтерти, засунути в ванну викликає неприйняття, тремтіння, неспокій, опір, скарги, потрібно негайно припинити.
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.