З'ясувалося, що співчуття підвищує ймовірність того, що людина буде брехати своїм близьким, йдеться в результатах дослідження.

Також на тему: Які люди схильні вірити в абсурдні теорії змови

Чим вище рівень прихильності – тим вищі шанси того, що людина захоче "захистити" ближніх від неприємної правди.

Цей експеримент багато в чому заснований на попередньому дослідженні фізіологів з Університету Нотр-Дам, в якому брали участь 110 осіб у віці від 18 років до 71 року.

Половина учасників отримала вказівки не брехати навіть у дрібницях протягом 10 тижнів, а друга половина піддослідних стала контрольною групою, і ніяких настанов з приводу правди чи брехні не мали.

Брехня шкодить стосункам і здоров'ю

Після закінчення 10 тижнів експерименту вчені порівняли суб'єктивні та об'єктивні показники здоров'я учасників експерименту. В результаті з'ясувалося, що у добровольців, які не брехали, показники фізичного та психічного здоров'я виявилися вищими, ніж у контрольної групи.

Крім того, в учасників, які не брехали, за 10 тижнів помітно покращилися взаємини з близькими, і вони відчували себе щасливішими.

На підставі цих експериментів вчені радять виключити будь-яку брехню зі свого життя – навіть незначну і спрямовану "на благо".