Про це пишуть на The New York Times.

Дослідження, проведене в Інституті Купера в Далласі і в Університеті штату Айова показали, що навіть щоденний біг протягом 5 хвилин справді пов'язаний з більшою тривалістю життя. Більше того, – регулярні заняття бігом на 25-40 % скорочують ризик передчасної смерті.

В експерименті брали участь 55137 людей від 18 до 100 років. Дослідження проводилось 15 років і за час спостереження не стало 3413 учасників, 1217 з яких померло від серцево-судинних захворювань. У своїх висновках вчені виявили, що люди, які щотижня займаються бігом, на 30% менше схильні до смерті від усіх причин і мають на 45% менше шансів померти від серцево-судинних захворювань, у порівнянні з тими, хто зовсім не займається бігом.

В цілому, бігуни живуть на 3 роки довше, ніж люди, що не практикують "спорт".

Біг корисний для здоров'я, але більше – не значить краще. Ви не повинні думати, що бігати потрібно багато. Ми виявили, що 10-хвилинних пробіжок цілком достатньо. Вам зовсім не потрібно бігати багато, щоб поліпшити здоров'я,
– підкреслив керівник дослідження Дак-Чул Лі.

Тому, бігуни, як правило, живуть близько трьох додаткових років, навіть якщо вони курять, п'ють, або мають надлишкову вагу. Та незважаючи на користь бігу, брати участь у марафоні дослідники не радять, оскільки тривале фізичне навантаження викликає пошкодження нирок, зневоднення і перегрів приблизно у 82% спортсменів.

Читайте також: Вісім причин, чому варто щодня робити розтяжку