Самопризначення можуть закінчитись фатально

Директор Центру легеневого здоров'я Любомир Рак розповів, що часто хворі й самостійно купують медичні препарати за рекомендацією знайомих, які мали подібний досвід, пише Tvoemisto.tv.

Читайте також Антибіотики не варто приймати у випадку COVID-19: вони не діють на віруси

За словами лікаря, після безпідставного приймання антибіотиків, організм звикає до ефекту препаратів, тому вони не допомагають, якщо ситуація погіршується.

Люди купують в аптеках, де можна без рецепта взяти будь-що, самопризначені ліки. П'ють три дні один антибіотик – "ай, щось мені не кращає, інший сусід пив інший, то і я його спробую",
– розповів Любомир Рак.

Та поскаржився, що потім такі хворі поступають в лікарні уже з тяжкими пневмоніями, тому лікарі мусять призначати антибіотики 4 – 5 покоління – важкі, сильні і дуже дорогі – тому що у пацієнта вже звикання, резистентність до антибіотиків.

Експерт наголошує, що у першу чергу потрібно звернутись до сімейного лікаря, який визначить потрібне лікування.

До теми Як зрозуміти, чи дійсно вам треба приймати призначений антибіотик

Коли не варто пити антибіотики при коронавірусі

Якщо у пацієнта температура 37 градусів, а лікар прописує антибіотики "для профілактики" – варто звернутися за консультацією до іншого спеціаліста.

А ось неконтрольоване й надмірне вживання антибіотиків може ускладнити лікування простих інфекцій через стійкість бактерій до антибіотиків.