Тест все ще є експериментальним. Навіть його прихильники кажуть, що його потрібно поліпшити, і результати поки не ідеальні, пише MedicalXpress.
Також на тему: Онкохворі діти змушені самі оплачувати тест на COVID-19 перед госпіталізацією
Проте, вони показують, які переваги та недоліки можуть бути отримані при використанні заснованих на генах тестів.
За словами Ніколаса Пападопулоса, вченого з Університету Джона Хопкінса, який допоміг розробити тест, використання цього методу в поєднанні зі стандартними методами скринінгу "подволо кількість виявлених онкозахворювань".
Тест ще потребує удосконалення / athleticlab.com
Наприклад, аналіз крові дозволив виявити шість випадків раку яєчників, коли у жінок повністю були відсутні симптоми.
Але тест також пропустив набагато більше ракових захворювань, ніж виявив, і викликав деякі хибні побоювання, які привели до непотрібних процедур обстеження. Науковці проводили тестування тільки у жінок у віці від 65 до 75 років, і його необхідно ще випробувати на чоловіках інших вікових груп
Тест винайшли лікарі інституту Хопкінса, які створили компанію Thrive Earlier Detection Corp., спільно з Third Rock Ventures, біотехнологічної фінансовою компанією.
Генеральний директор Thrive Earlier Detection Corp Дейв Дейлі заявив, що компанія планує провести масштабніше дослідження і співпрацювати з FDA. Вартість такого тесту ще не визначена, але буде становити "сотні доларів, а не тисячі".
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.