У МОЗ запевнили, що тестування на коронавірус через планову госпіталізацію усіх без виключення пацієнтів проводять за державний кошт. Про це заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов під час брифінгу, пише 24 Канал.

Читайте також: В Україні відновлюють проведення планових операцій, але з однією умовою

Тестування повинні проводитися виключно безкоштовно,
– заявив Степанов.

За словами Степанова, МОЗ розробив алгоритм тестування пацієнтів перед госпіталізацією. Для цього необхідно за місцем проживанням та за направленням лікаря повинна пройти відповідний тест, 2 – 3 дні перебувати на самоізоляції та дочекатися негативного результату.

Він додав, що був один випадок у дитячій лікарні "Охматдит", коли за власні кошти, а не кошти держави, робили тестування.

Що відомо про скандал в Охматдит

Без негативних результатів тесту онкохворих дітей не госпіталізують для проходження хімієтерапії, променевої терапії, хірургічної операції, проведення МРТ. Про це повідомив благодійний фонд "Таблеточки" до якого звернулись родини онкопацієнтів з проханням оплатити тестування, пише УП.

Вартість такого ПЛР-тесту в Україні складає близько 2,2 – 2,5 тисячі гривень на одну людину.

Ми згодні з рішенням лікарень, це потрібно. Але ми не згодні, що ці тести мають оплачувати самі батьки. Ми лягаємо в лікарню планово на крапельниці кожні 14 днів. Тобто на місяць тільки на тести для мене і сина потрібно 10 000 гривень,
– розповідала Наталія Бойко, мама онкохворої дитини.

При цьому у керівництві НІР та НДСЛ "Охматдит" не змогли надати накази, якими встановлено відповідну вимогу про здачу тесту.

В коментарі 24 каналу речник Міністерства охорони здоров'я Артем Дехтяренко пояснив, що ПЛР-тестування дійсно наразі є обов'язковою умовою при госпіталізації. Втім, тестування забезпечує держава, а відтак ні онкохворі, ні інші пацієнти не повинні самостійно оплачувати ПЛР-тест, для цього вони повинні отримати направлення в лікаря.

Артем Дехтяренко
“ПЛР-тести на COVID-19 проводять за кошт держави за направленням лікаря. Це неприпустимо змушувати онкопацієнтів самостійно оплачувати тестування перед госпіталізацією.”

До теми: Як держава (не)подбала про людей з онкологічними хворобами в умовах пандемії


Як відрізняються тести на коронавірус / інфографіка 24 каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.