6 шкідливих звичок, які вбивають молодість

Недостатній захист від сонця

Що першочергово ви можете зробити, щоб ваша шкіра виглядала молодою і здоровою? Це – крем SPF, каже Джошуа Зейхнер, директор косметичних та клінічних досліджень у відділі дерматології у Mount Sinai Hospital, пише Women’s Health.

Він пояснює, що ультрафіолетове випромінювання викликає вільні радикали, які завдають шкоди колагену, еластину та клітинам шкіри. Це призводить до передчасного старіння шкіри.

Читайте також: Засмага без ризику: як правильно підібрати сонцезахисний крем?

Брак сну

Сон не лише допомагає вашому мозку відпочити – він ще допомагає виглядати молодше.

Клітини шкіри функціонують за ритмом "сон-пробудження". Тобто ви повинні вночі спати, а вранці прокидатися, щоб клітини правильно працювали.

Якщо ви ігноруєте нічний сон – ваша шкіра не може підготуватись до наступного дня.

Ви мало вживаєте овочів та фруктів

Згідно з даними Американської академії дерматології (AAD), кілька досліджень показали, що збалансований раціон, наповнений фруктами та овочами, допомагає зберегти шкіру у гарному стані.

А все тому, що фрукти та овочі наповнені поживними речовинами, такими як антиоксиданти та вітаміни, які боряться з вільними радикалами та зберігають клітини шкіри здоровими.

Ви вживаєте забагато солодощів

Пончики впливають не лише на вашу талію, вони можуть викликати всілякі проблеми з вашим обличчям. Це пояснюється тим, що такі продукти збільшують рівень цукру у крові, що може викликати запалення та стимулювати появу вугрів.

Крім того, солодощі можуть призвести до гликації, процес, під час якого молекули цукру приєднуються до вашого колагену. Це робить колаген важким та менш гнучким, сприяючи передчасне старіння.

А солодкі напої можуть пошкодити вашу зубну емаль.

Читайте також: Помилки у догляді за зубами, які ви можете допускати щодня

Куріння

Перед тим, як закурити іншу сигарету, пам'ятайте, що ваші легені – це не єдина частина тіла, що сплачує дорогу ціну за таку звичку.

Від куріння у ваш організм потрапляють хімічні речовини, які можуть пошкодити колаген та еластин, які є важливими для здорового вигляду.

Зловживання алкоголем

Дослідження показують, що алкоголь може знизити рівень антиоксидантів у вашій шкірі. Це може викликати запалення та пошкодження клітин шкіри, від чого зморшки з’являться набагато скоріше.

Алкоголь також зневоднює вашу шкіру, що робить обличчя сухим і в’ялим.

Також зверніть увагу на інгредієнти, які ви змішуєте з випивкою. Наприклад, напій може містити сиропи чи інші додатки, які мають багато цукру.