Основними сигналами проблем з шлунково-кишковим трактом є здуття та біль у животі, передає Steptohealth. Але є й інші, менш помітні ознаки.

Читайте також: Для стрункої фігури: 24 фрукти, які містять лише 100 калорій

1. Одним з таких чинників є надлишок глюкози, адже підвищений рівень цукру у крові викликає діабет та порушує метаболізм. Тож стежте за тим, аби не зловживати солодким.

2. Психологічні проблеми (депресія, стрес, занепокоєння) можуть спричинити серйозне порушення роботи кишечника. А все через брак серотоніну (нейромедіатор, який відповідає за відчуття добробуту, спокою і щастя), більша частина якого виробляється у кишечнику.

3. Шкіра – один з основних показників. Якщо вона подразнена, з'являються прищі (акне) або екземи – часто причиною цього є проблеми з кишківником, а саме – зміна мікрофлори. Адже саме бактерії впливають на набряклість і почервоніння шкіри.

4. Проблеми з травленням – гази, здуття живота, діарея. Все це через зміни бактеріальної флори, яка повинна захищати цей орган. Такий дисбаланс – результат скупчення шкідливих речовин. І це, в свою чергу, заважає засвоєнню нашим тілом поживних речовин з їжі.

5. Неприємний запах з рота може йти через бактеріальний дисбаланс – гази піднімаються вгору зі шлунка в ротову порожнину. А це може бути навіть ознакою гастриту.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.