Той фактор, скільки чашок кави можна пити на день, залежить від індивідуальної чутливості людини до кофеїну, загального стану здоров'я та інших чинників. Буває, що з дозою таки не вдається вгадати, тому пропонуємо кілька способів, які допоможуть мінімізувати негативний вплив кави на здоров'я.

Дивіться також Секс знижує ризик смерті: як часто він має бути

Яка рекомендована доза кави

Передусім справедливо зазначити, що є встановлена максимальна рекомендована добова доза кофеїну для дорослих. Зазвичай це близько 400 міліграмів, що відповідає 4 чашкам кави розміром приблизно 240 мілілітрів.

Втім, варто пам'ятати про індивідуальну чутливість до кофеїну. Іноді люди можуть відчувати негативні ефекти від меншої кількості кофеїну.

5 способів, щоб зменшити шкоду від кави

  • Вода

Споживання надмірної кількості кофеїну може призвести до зневоднення. Тож, варто пити достатню кількість води упродовж дня, вона сприяє виведенню кофеїну з організму.

  • Фізичні тренування

Дослідження показало, що збільшення фізичних навантажень може допомогти зменшити інтенсивність головного болю. Тож, навіть коротка прогулянка або швидка йога можуть допомогти. У будь-якому разі, тренування допоможуть вам вивільнити надлишок енергії.

  • Банан

Якщо ви випили занадто багато кави, і упродовж наступних кількох годин ви почуваєтесь гіперактивно, банан може допомогти впоратись із цим, він сприяє усуненню надмірного впливу кофеїну завдяки вмісту калію. Цей мікроелемент сприяє зниженню ризику серцевих захворювань в організмі. Та допоможе підтримувати функції нирок в організмі.

  • Трав’яний чай

Якщо ви випили занадто багато кави, заваріть собі трав'яний чай. Він не містить кофеїну, на відмінну від зеленого чаю. Чудово підійдуть: ромашка, ройбуш і гібіскус. Трав'яний чай має не лише приємний смак, він допоможе поповнити водний баланс, а ще заспокоїть вас.