Спосіб оцінити тяжкість COVID-19

Вчені з Університету Джорджа Вашингтона пов'язали біомаркери з високими шансами на важку форму коронавірусної інфекції, а також з підвищеним ризиком смертності.

Читайте також Проти коронавірусів усіх типів знайшли потенційну терапію

Більш ранні дослідження, проведені в Китаї, свідчили, що деякі показники крові можуть бути пов'язані з поганими наслідками COVID-19.

Відтак, американські вчені хотіли з'ясувати, чи актуальні такі розрахунки для пацієнтів в США. Команда провела оцінку зразків крові 299 пацієнтів, які проходили лікування з березня по травень в університетській лікарні.

Підвищені рівні п'яти біомаркерів були пов'язані із запаленням і порушенням згортання крові. Вони виявилися незалежними факторами підвищеного ризику необхідності інтенсивної терапії і смерті від COVID-19,
– встановили зрештою вчені.

Які біомаркери вчені враховували

У тесті вчені оцінювали показники інтерлейкіну-6, D-димеру, С-реактивного білка, ферменту лактатдегідрогенази (ЛДГ) і феритину.

Ми сподіваємося, що ці дані допоможуть лікарям визначити інтенсивність лікування пацієнтів, а також приймати рішення про виписку тих, що одужали,
– резюмували автори.

Зараз основними критеріями для такої оцінки залишаються стать, вік і хронічні захворювання пацієнта. Простий аналіз крові дасть додаткову важливу інформацію для прийняття рішень.