Ще з дитинства в шкільних закладах та вдома дітей навчають постійного вживання вітамінів, щоб мати більше сил та енергії. Головними джерелами вітамінів і мінералів є продукти харчування: свіжі овочі, фрукти, крупи, риба, нежирне м'ясо, молочні і кисломолочні продукти.

Читайте також: Які вітаміни потрібні восени та в чому їх можна знайти: перелік продуктів

Однак існують 4 основні причини, коли наш організм потребує вітамінів особливо багато:

Під час застуди

Під час грипу та простудних захворювань медики рекомендують приймати вітамін С. Справа в тому, що він стимулює здатність імунної системи виділяти лейкоцити і інтерферони, тим самим покращуючи опірність організму різним інфекційним хворобам.

При ГРВІ також будуть корисні вітаміни А і D: вітамін А не дозволяє вірусам впроваджуватися в клітини завдяки посиленню місцевого імунітету слизових оболонок, а вітамін D знижує сприйнятливість до респіраторних захворювань.

При несприятливій екологічній ситуації

Регулярне вдихання забрудненого повітря призводить до збільшення в організмі вільних радикалів, які активують процес старіння і розвиток злоякісних новоутворень. Щоб знизити шкідливий вплив, додайте краще в раціон вітамін Е, який володіє потужними антиоксидантними властивостями.

Він міститься в рослинних оліях, зелених бобах, зеленому горошку, кукурудзі, пшениці та шипшині.

Читайте також: Які продукти треба їсти восени для засвоєння кальцію: список

Під час підвищених навантажень

Дефіцит сну, дієти, підвищені фізичні та розумові навантаження – все це збільшує потребу організму у вітамінах та інших корисних речовинах. У боротьбі зі стресом вам обов’язково допоможуть вітаміни А, С, Е, групи В, фолієва кислота і і омега-3 поліненасичені кислоти.

У дитячому і літньому віці

Через високі енерговитрати, необхідні для нормального росту дитячого організму, життєво важливі речовини витрачаються дуже швидко і вимагають постійного поповнення. А літнім людям вітаміни допоможуть краще справлятися із захворюваннями серцево-судинної системи, проблемами з опорно-руховим апаратом, ослабленням імунітету і погіршенням зору.

Читайте також: В яких продуктах містяться вітаміни А, C, D, E та як правильно додати їх в свій раціон