Вчені вважають, що інфікування SARS-CoV-2 підвищує ризик розвитку хвороби Паркінсона. Вони пригадують наслідки вірусу іспанки. За декілька років після пандемії кількість хворих на Паркінсона зросла майже втричі, повідомляє New Atlas.

До теми Новий спосіб лікування хвороби Альцгеймера

Під час хвороби Паркінсона в базальних гангліях головного мозку гинуть дофамінові нейрони. Науковці досі не знайшли причину розвитку цього захворювання, але вважається, що на появу Паркінсона впливають генетичні фактори й вплив навколишнього середовища.

Як коронавірус може спровокувати розвиток Паркінсона

Для того, аби пояснити вплив вірусу на появу хвороби, вчені ввели "гіпотезу подвійного удару". Згідно з нею, початкова вірусна інфекція може викликати запалення нейронів, аби підготувати мозок до надмірної реакції до подальшої неврологічної події. Це може бути як і вірусна інфекція, так і контакт з пестицидами або природне старіння.

Під час другого удару нейрони реагують аномально, внаслідок чого виникає нейродегенерація. В результаті це призводить до розвитку хвороби Паркінсона.

Вчені з Інституту Флорі звернули увагу на важливу деталь. Останнім часом з'являється все більше повідомлень про те, що SARS-CoV-2 – нейротропний вірус. Це означає, що він може проникати в тканини мозку і справді може бути поштовхом до розвитку хвороби Паркінсона.

Поки що недостатньо доказів того, коронавірус може викликати Паркінсона. Тож оцінювати масштаб ймовірності хвилі нейродегенеративних захворювань ще рано. Але вчені хвилюються, що у найближчі роки кількість хворих на Паркінсона може сильно зрости.