Вони з'ясували, як на метаболізм впливає освітлення у приміщенні під час прийому їжі. Цей чинник виявився дуже важливим для схуднення.

Цікаво Як вчасно розпізнати інсульт і врятувати життя: головні ознаки та причини

Вчені провели відповідний експеримент

Для цього залучили 14 чоловіків та жінок з надмірною вагою. Їхній вік складав від 40 до 75 років.

З метою вивчити їхній стан, дослідники помістили добровольців у спеціальну закриту камеру. Там вимірювали частоту дихання протягом 40 годин.

Період розбили на 2 окремі сесії залежно від дії світла.

  1. Один імітував природне світло: яскравий день і тьмяний вечір.
  2. Інший навпаки – тьмяний день і яскравий вечір.

На обох сеансах учасники перебували у темряві вночі та регулярно харчувалися, підтримуючи постійний вміст калорій та макронутрієнтів.

Спершу перед сніданком та вечерею науковці брали у них зразки крові. А потім – з інтервалами у 30 хвилин протягом 4 годин після обох прийомів їжі.

Це потрібно було для того, щоб визначити рівні елементів, які беруть участь в обміні речовин – тригліцеридів, інсуліну, мелатоніну та глюкози.

До слова Навіть одна додаткова година сну дозволяє різко схуднути: нове дослідження

Результати експерименту

Дослідження показало, коли учасники проводили час при яскравому світлі, це призвело до зниження рівня глюкози в крові перед вечерею у порівнянні з тими, хто проводив день при тьмяному світлі.

І навпаки, – яскраве світло ввечері призвело до зниження швидкості метаболізму уві сні. Це означає, що учасники з'їдали ту саму кількість їжі, але спалювали менше калорій під час сну.

Зміна умов освітлення у приміщенні так, щоб вони імітували цикл природного світла та темряви, обіцяє покращити метаболічне здоров'я,
– зазначили автори дослідження.

Тож принаймні якщо уникати яскравого світла ввечері, це може значно вплинути на метаболізм глюкози. Тим самим це зменшить ризик збільшення ваги.