Вчені з Каліфорнійського університету в Ірвайні виявили механізми, як чай впливає на кровоносні судини. Це відкриває шлях до лікування гіпертонії.

До теми Експериментальні ліки проти COVID-19 знизили рівень заразності вірусу

Дослідження показало, що 2 типи флавоноїдів (епікатехін галлат і епігаллокатехін-3-галлат), які містяться в зеленому і чорному чаї, розширюють кровоносні судини шляхом активації білка калієвого каналу під назвою KCNQ5.

Нове відкриття пояснює позитивні властивості чаю проти гіпертонії й стане шляхом до розробки препаратів на основі катехінів для зниження артеріального тиску.

Також виявилось, що KCNQ5 експресується в різних частинах мозку і регулює передачу сигналів між нейронами. А ось мутації KCNQ5 можуть порушувати функцію калієвого каналу, що згодом призводить до епілептичної енцефалопатії.

Тож вчені вважають, що за допомогою катехінів вони можуть виправляти функції каналів KCNQ5 для корекції порушень збудливості мозку.

Не все так просто: які звички можуть знизити користь чаю

  • Додавання молока в чай ​​порушує активацію KCNQ5, тобто, знижує позитивний ефект чаю. Але вчені зауважили, що експеримент проводився на культурі клітин і повністю переводити результати для людини не можна. Дослідники впевнені, що навколишнє середовище в шлунку людини здатне відділяти катехіни від білків і інших молекул молока, які могли б заблокувати корисні ефекти катехінів.
  • Споживання зеленого чаю холодним. Вчені визначили, що нагрівання зеленого чаю до 35 градусів за Цельсієм робить його більш ефективним в активації KCNQ5. Але температура тіла людини все одно становить приблизно 37 градусів за Цельсієм. Тому не принципово, вживає людина чай холодним або гарячим.