Хроматинами називаються структури, які формують білки гістони – навколо них обертаються нитки ДНК в ядрах клітин. Інші білки скручуються навколо хроматину й утворюють складніші конфігурації, пише "Хайтек".
Читайте також: Перегляд яких серіалів полегшує симптоми тривоги
У складі хроматину відбувається реалізація генетичної інформації, так що він тісно пов'язаний з ДНК. Порушення цих структур веде до змін в генах.
Спочатку дослідники ставили експерименти на пекарських дріжджах – вони вводили їм дози генів гістонів, щоб спровокувати так званий хроматиновий стрес, тобто зміни в структурах хроматину.
Цей вид стресу може вплинути на процеси старіння
Передбачалося, що модифіковані дріжджі проживуть менше, але все виявилося навпаки – новий вид стресу збільшив їх довговічність.
Така ж реакція була у круглих черв'яків, мух-дрозофілів і ембріональних клітин мишей. Вчені думають, що то ж саме відноситься і до людини. Якщо це припущення підтвердиться в подальших дослідженнях, то дослідники зможуть знайти спосіб вплинути на процес старіння.
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.