Дослідники створили іммунотоксин, який знищує клітини з шкідливим білком, він запускає безконтрольне вироблення лімфоцитів, пише журнал Nature Biomedical Engineering.

Читайте також: Що може вберегти від раку товстої кишки

Введення молекули в організм мишей уповільнює розвиток діабету на 10 тижнів, а у гризунів з експериментальним аутоімунним енцефаломієлітом (розсіяний склероз) – до ослаблення симптомів, включаючи зникнення паралічу.

Розсіяний склероз – що це?
хронічне запальне захворювання центральної нервової системи, при якому власні імунні клітини організму хворого атакують мієлін, "ізолюючу оболонку", котра оточує нервові волокна.

Водночас набутий імунітет залишався непригніченим, і миші отримували захист проти інфекцій після відповідних щеплень. Також цей метод є ефективним способом активації імунітету проти ракових пухлин.


Терапія допомогла вилікувати розсіяний склороз у щурів

Якщо цей підхід виявиться ефективним для людей, то вперше з'являться ліки проти розсіяного склерозу, що вважався досі невиліковним. Крім того, в сукупності з іншими ліками імунотоксин може подолати діабет першого типу.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.