Дослідники з Канади винайшли нову речовину корбоміцин, яка може стати компонентом нового покоління антибіотиків, пише Nature.

Також на тему: 10 правил раціонального використання антибіотиків

Нові препарати цього класу потрібні через ріст загрози антибіотикорезистентності. Щороку її жертвами стає по 700 тисяч осіб, але ВООЗ вважає, що скоро їх буде мільйони. Корбоміцін разом з менш відомим антибіотиком комплестатіном вбивають бактерії внаслідок блокування функціоналу клітин в їх стінках. цей феномен наука спостерігає вперше.

Бактерії мають стінку навколо поверхні їх клітин, що забезпечує їх форму і є джерелом енергії. Антибіотики, як пеніцилін, вбивають бактерії шляхом запобігання будівництва цієї стінки.

Новий антибіотик має зовсім інакшу дію
Новий антибіотик має зовсім інакшу дію / unsplash.com

Як діє новий антибіотик?

Але нові препарати роблять протилежне, вони не дають стінкам руйнуватися. А якщо цей процес заблокований, то клітини опиняються під замком, вони не можуть розширюватися і рости, що викликає їхню смерть.

Тести на мишах показали, що ці антибіотики блокують інфекції, викликані Staphylococcus aureus – групою резистентних до ліків бактерій, що викликають серйозні інфекції, як сепсис і синдром токсичного шоку. Обидва антибіотики відносяться до групи глікопептидів, які виробляють ґрунтові бактерії.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.