Стаття про це опублікована у виданні Antiviral Research.

Також на тему: Плаквеніл проти коронавірусу: препарат, яким лікуватимуть українців

Докторка Кайлі Вагстафф з Інституту біомедичних досліджень Монаша, яка очолювала дослідження, стверджує, що препарат івермектин зупинив ріст SARS-CoV-2 в клітинній культурі протягом 48 годин.

Ми виявили, що навіть одна доза може видалити всю вірусну РНК до 48 годинах, і що навіть за 24 години вона значно скоротилася,
– сказала Вагстафф.

Дослідження на людях

Вчені попереджають, що дослідження проводилися in vitro (в пробірці) і ліки ще мають пройти випробування на людях. Тому наступним завданням вчених – з'ясувати, чи є ефективна доза, при якій можна використовувати його для людей.

Івермектин – що це
Антипаразитарний препарат, який довів свою ефективність in vitro проти широкого спектра вірусів, включаючи віруси ВІЛ, денге, грипу та Зіка. В Україні він часто застосовується у ветеринарії. Івермектин показав ефективність у людей і тварин. Для людей його застосовують при корості, гельмінтозах, міазі.


Івермектин можуть застосовувати проти коронавірусу / unsplash.com

Хоча механізм, за допомогою якого івермектин впливає на коронавірус, невідомий, але виходячи з дії на інші віруси, можна зробити висновок, що він послаблює клітини-господарі.

Доктор Леон Кейлі з Королівської лікарні Мельбурна, де проводилися експерименти з живим коронавірусом, каже:

"Як вірусологиня, яка була в команді, яка першою ізолювала коронавірус SARS-COV2 за межами Китаю в січні 2020 року, я схвильована перспективою використання івермектина в якості потенційних ліків проти COVID-19",
– зазначила Кейлі.

Застосування івермектина для боротьби з COVID-19 буде залежати від результатів подальших доклінічних і клінічних досліджень. Зараз австралійські вчені активно шукають фінансування.

Івермектин ціна

Не треба бігти купляти препарат в аптеці! Його ефективність довели тільки в пробірці, потрібен час на доведення його ефективності, а головне, безпечності. В Україні івермектін використовують переважно у ветеринарії. Ціна препарату коливається від 100 до 200 гривень, залежно від форми випуску.


Симптоми коронавірусу/Інфографіка 24 Каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.