Команда американських учених з Тулейнского університету вивчила вплив генів Rab27a і TRAF3IP2 на прогресування злоякісної пухлини. Результати роботи свідчать, що їх блокування призвело до зниження росту пухлини та зупинило поширення метастазів, пише Science Daily.

Читайте також Рак грудей тепер можуть розпізнати за 5 років до появи симптомів

Як саме вчені зупинили розвиток метастаз

Експерименти проводили на моделях мишей з потрійним негативним раком молочної залози, який вважають найагресивнішою формою раку молочної залози. У жінок з цим діагнозом невтішний прогноз хвороби і найнижчі шанси на життя.

Придушення експресії будь-якого з генів призводило до позитивного ефекту, проте блокування TRAF3IP2 давала більш потужний результат.

Дивовижні результати

  • Так, вимикання Rab27a знижувало ріст пухлини, але у мишей все ще спостерігалися ознаки метастазування, коли злоякісні клітини від осередкової пухлини переміщалися в інші частини тіла.
  • Та блокування TRAF3IP2 повністю зупиняла метастазування пухлини протягом року після лікування. Більш того, терапія зменшила розмір пухлин до мінімального рівня.

Робота з геном TRAF3IP2 пригнічує ріст і поширення пухлин і одночасно зупиняє прогресування захворювання,
– зазначили автори дослідження.

Майбутнє способу

Тестування TRAF3IP2 в якості нової терапевтичної мішені незабаром має бути перевірено в рамках клінічних досліджень. Вчені вже подали заявку в FDA для отримання дозволу.

Автори також згадують, що у TRAF3IP2 є потенціал для лікування пухлин мозку.

Команда з Університету Міссурі виявила, що при взаємодії з геном TRAF3IP2 можна зупиняти ріст гліобластоми, лікування для якої дуже обмежене наразі.