Дослідження провели вчені з Тель-Авівського університету та опублікували в American Journal of Medicine.

Також на тему: Знайшли зв'язок між типом ходи та імпотенцією

Вони протягом 22 років спостерігали за 1120 пацієнтами обох статей, яким на момент першого інфаркту було до 65 років. За досліджуваний період померло 524 людини.

Секс до інфаркту

У порівнянні з людьми, які повідомляли, що взагалі не займалися сексом протягом року, що передував інфаркту, у тих, хто мав статеві контакти більш ніж один раз на тиждень, ймовірність померти упродовж періоду дослідження була на 27% нижче.

У тих, хто займався сексом раз на тиждень, ймовірність смерті була нижчою на 12%, а у тих, хто займався сексом рідше – на 8%.

Секс після інфаркту

Зв'язок між сексом і виживанням виявилася ще сильніше у пацієнтів, які вже пережили інфаркт, хоча в такому випадку було менше відмінностей між пацієнтами в плані частоти статевих контактів.

У порівнянні з тими пацієнтами, у яких не було статевих контактів, у тих, хто займався сексом рідше ніж один раз на тиждень протягом періоду спостереження, ймовірність смерті була нижчою на 28%. У тих же, хто займався сексом щотижня – на 37% менше, а у тих, хто займався сексом більше ніж раз в тиждень – на 33% нижче.