Нове дослідження вакцинації

Дослідження підтверджує інтуїтивно зрозумілі висновки про те, чи вакцинація зменшує страхи, пов'язані з COVID-19, і чи призводить зменшення цих переживань до покращення психічного здоров’я та якості життя.

Читайте також: Вагітність після 30: які існують ризики і як підготуватися до зачаття та пологів

Після початку пандемії COVID-19 серед населення різко зросли психологічні переживання та тривожністьКілька факторів сприяли, наприклад, втрата роботи та доходу, соціальна ізоляція та зловживання психоактивними речовинами. Симптоми депресії зберігалися і посилювалися до 2021 року у більшості людей.

Вакцинація покращує психічний стан

Дані національного репрезентативного дослідження 8 090 дорослих, яких регулярно опитували в період з березня 2020 року по червень 2021 року, показали зниження сприйняття ризику, пов’язаного з COVID-19, і психологічного стресу після вакцинації.

Зокрема, дорослі, які отримали принаймні одну дозу вакцини проти COVID-19 у період з грудня 2020 року по червень 2021 року, повідомили про відносне зниження психічного стресу на 7%.

Ці ефекти зберігалися і посилювалися щонайменше до восьми тижнів після вакцинації. Примітно, що хоча відповіді вакцинованих і ніколи не вакцинованих учасників відповідали подібним тенденціям до вакцинації, вони значно розходилися після вакцинації. Завдяки вакцинації люди відчували себе в безпеці.

Раніше нове дослідження підтвердило, що вакцинація проти COVID-19 під час вагітності забезпечує реальний захист новонародженим.