За даними Центрів із контролю та профілактики захворювань (CDC), 2016 року рівень народжуваності серед жінок у віці 30 – 34 років у США вперше за останні три десятиліття перевищив цей показник серед жінок віком від 25 до 29 років. Аналогічна тенденція спостерігається і в Україні: середній вік материнства за останні 10 років в нашій країні збільшився на 3 роки.

Варто знати В Україні почнуть закривати пологові відділення: які саме

Коли народжувати дітей – особиста справа кожного. Але попри всі соціальні та економічні переваги пізнього батьківства важливо розуміти, що відкладання першої вагітності пов'язане зі зростанням певних ризиків.

Ризики пізньої вагітності

  1. Важче зачати дитину

Із віком у жінки зменшується кількість і погіршується якість яйцеклітин. Проблеми може мати і її партнер, адже фертильність у чоловіків – через зменшення рухливості та обсягу сперми – також знижується. Тож поєднання вікових чинників партнерів ще більше ускладнює зачаття дитини.

Штучне запліднення в бальзаківському віці теж дається складніше. Медики застерігають: таким чином вагітніє близько 74% пацієнток у віці до 31 року, тим часом для жінок у віці від 31 до 34 років цей показник становить 61%, а після 35 років – 54%.

  1. Зростає ризик генетичних хвороб у немовляти

У міру старіння жінки зростає ризик розвитку в плоду генетичних хвороб, зокрема синдрому Дауна. У 25-річних жінок частота ембріонів із синдромом Дауна на 10-му тижні вагітності становить 1 на 1 064 випадків. У 30-річних ризик цієї патології зростає до 1 на 686 випадків, у 35 років – до 1 на 240. Частота народження дітей із синдромом Дауна 40-річними жінками збільшується до 1 на 53 випадки, а в групі віком від 45 років вона становить уже 1 випадок на 19.

  1. Зростає ймовірність народження недоношеної дитини та погіршення здоров'я матері

Ризик викидня з віком жінки, на жаль, також зростає. Для вагітних у віці 20 – 24 років він становить 8,9%. А от із 45 років сягає аж 74,7%! Вважається, що невиношування вагітності спричиняється зниженням якості яйцеклітин. Крім того, жінки у віці від 35 років, за даними Канадської медичної асоціації, частіше народжують мертву дитину.

Також після 34 років частішають ускладнення під час вагітності та пологів, зокрема:

  • гестаційний діабет,
  • передлежання плаценти,
  • тазове передлежання дитини,
  • екстрений кесарів розтин,
  • післяпологова кровотеча.

Через низку вікових ускладнень зростає й рівень смертності породіль. Серед вагітних у віці від 40 років частіше фіксуються випадки ішемічного інсульту, геморагічного шоку та смерті від серцево-судинних захворювань.

Сумна статистика, але, плануючи вагітність, слід зважати на ці дані. Що ретельніше ви підготуєтесь, то більше у вас шансів привести на світ здорового малюка й зберегти своє здоров'я.

Де можна отримати допомогу

Нещодавно в клініці Добробут відкрили відділення із планування та підтримки пізньої вагітності. Висококваліфіковані лікарі не лише підготують вас до зачаття, а й проведуть вашу вагітність до самих пологів, ретельно пильнуючи за вашим здоров'ям та станом дитини.


За станом жінки пильнують упродовж усієї вагітності / Фото Unsplash

Весь спектр необхідних діагностичних маніпуляцій та процедур здійснюється з використанням сучасного обладнання. За потреби фахівці вдаються до допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ) – від внутрішньоматкової інсемінації до екстракорпорального запліднення з генетичним тестуванням ембріонів.

Мультидисциплінарний підхід і потужний урологічний та гінекологічний напрям у Добробуті дають змогу комплексно вирішувати проблеми безпліддя. Велика медична база, багаторічний досвід та висока кваліфікація лікарів у поєднанні із новітнім обладнанням та бездоганною якістю сервісу вигідно вирізняють нас серед аналогічних клінік – як в Україні, так і за її межами,
– зауважує керівниця напряму репродуктології клініки Добробут Світлана Шиянова.

Для проходження всіх процедур немає потреби лягати до клініки. ДРТ передбачає перебування лише в умовах денного стаціонару, адже триває не більш як 3 години.

Це робить лікування комфортнішим. Наші репродуктологи будують медичний процес так, щоб максимально підвищити ймовірність настання в пацієнток довгоочікуваної вагітності,
– додає пані Шиянова.

Завдяки високому рівню спеціалістів та гнучкому графіку Добробут гарантовано прийматиме до 3 000 первинних пацієнтів на рік.

Ризики при екстракорпоральному заплідненні зведено до мінімуму

У Добробуті вирішили серйозну проблему, що постає під час ЕКЗ, – а саме вплив людського чинника при ідентифікації ембріонів.

Установивши систему електронного контролю над усіма етапами в ембріолабораторії, ми усунули ризик людських помилок під час роботи з біоматеріалом. Електронний свідок стежить за кожним кроком ембріолога,
– наголошує завідувач ембріолабораторії клініки Добробут Віктор Нагорний.

Вірте у свої сили, довіряйте досвідченим лікарям – і омріяна вагітність стане для вас реальністю!