Тепер дослідники використали лабораторні експерименти, щоб дослідити Омікрон. Їхня робота виявила фундаментальні зміни, які, ймовірно, будуть важливими для поширення цього штаму.
Читайте також: Як заспокоїтись: ефективні методи боротьби з тривогою
Ефективність вакцини
У ході лабораторних тестів дослідники виявили, що на Омікрон не впливають антитіла, які виникають після двох доз вакцини проти COVID-19, але реакція покращується після третьої дози. Важливо, що це підтверджується аналізом реальних даних про цей штам: він уникає імунітету від двох доз вакцини, але три дози відновлюють хороший рівень захисту.
Шляхи потрапляння
Робота також надає докази того, що Омікрон змінив шлях проникнення в клітини людини. Цей фундаментальний біологічний зсув, ймовірно, вплинув на поширення Омікрону та типи клітин, які він може заражати. Ці зміни також можуть вплинути на патогенез і тяжкість захворювання, і дослідники кажуть, що вони потребують подальшої оцінки в популяційних дослідженнях.
Що відомо про штам Омікрон
- Його вже виявили більше ніж у 100 країнах світу.
- Дослідники вважають, що новий штам з'явився у Південній Африці через низький рівень вакцинації.
- При цьому вчені припускають, що новий штам міг розвинутись у ВІЛ-інфікованої людини. До цього в ПАР був описаний випадок, коли ВІЛ-позитивна пацієнтка хворіла на COVID-19 майже рік, за цей час вірус мутував понад 30 разів.
- ВООЗ заявила, що штам коронавірусу Омікрон викликає хворобу у легкій формі.
- Основними симптомами нового штаму вважаються сухий кашель, загальний біль по всьому тілу, нічна пітливість та лихоманка.
Вас також може зацікавити – Хто частіше заражається штамом Омікрон: дивитись відео